english
česky
Sanep social
Sanep market
Sanep public
Objednávka průzkumu

Volební preference - předčasné volby- říjen (publikováno 21.10.2013)


Exkluzivní internetový průzkum byl společností SANEP proveden ve dnech 17. – 21. října 2013 na vybrané skupině 7.186 dotázaných, kteří představují reprezentativní vzorek obyvatel ČR ve věku 18-69 let. Celkově se průzkumu společnosti SANEP zúčastnilo v rámci respondentního panelu 220 tisíc registrovaných uživatelů, 23.552 dotázaných. Reprezentativní vzorek byl vybrán metodou kvótního výběru a odpovídá sociodemografickému rozložení obyvatel ČR dle údajů Českého statistického úřadu. Statistická chyba u uvedené skupiny obyvatel se pohybuje v rozmezí +-2,5%. Kontrola daného vzorku byla provedena triangulační datovou metodou. Předpokládaná volební účast 59,3%.

Aktuální výsledky šetření společnosti SANEP představují teoretický volební zisk politických stran a hnutí, které aktuálně dosáhly minimální hodnoty tří procentních bodů.

Několik dní před předčasnými sněmovními volbami nadále vítězí ČSSD (23,8%), před druhou KSČM (16,9%). Aktuálně by se pak do Poslanecké sněmovny vedle ČSSD (23,8%), KSČM (16,9%), TOP 09 (11,9%), ANO (11,6%) a ODS (7,5%) dostali rovněž lidovci (5,7%), Úsvit Tomia Okamury (5,3%) a SPOZ (5,2%).

Zda se však skutečně po předčasných volbách dostane do Poslanecké sněmovny osm politických subjektů, což by výrazně znesnadnilo sestavení většinové vlády, rozhodne zejména více jak třetina voličů, kteří jsou ochotni jít k volbám, nicméně stále nevědí, jakou stranu či hnutí budou volit. Vzhledem k této velké skupině nerozhodnutých či váhajících voličů tak aktuální volební preference představují pouze momentální voličské nálady a pocity, které se mohou ještě během vrcholících předvolebních kampaní měnit a tedy i zásadně ovlivnit reálné volební výsledky jednotlivých stran a hnutí.
Doporučit stránku
Přihlášení
Uživatelské jméno:
Heslo:
 
Zapamatovat - Zapomenuté heslo
Právě probíhá
Objednávka průzkumu
Stačí vyplnit následující formulář a o zbytek se postaráme my. Dodáme Vám přesné výsledky veřejného mínění včetně grafického znázornění.
Vaše téma:
Váš e-mail:
Motivační systém
Vážení návštěvníci,
motivační systém projektu SANEP Vám přináší mnoho zajímavých odměn, které získáváte za Vaši účast na prováděných výzkumech.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu je zakázáno.
© 2008-11 Sanep.cz, SANEP s.r.o. - Všechna práva vyhrazena.